Blog

انواع درب ضد سرقت

توسط درب ضد سرقت در کرجدر 12 جولای 2022

انواع درب ضد سرقت

درب قسطی در کرج

درب های ضد سرقت معمولا از فلز و چوب می باشند. درب های از جنس فلز معمولا چینی بوده و دارای رنگ قهوه ای می باشند اما درب های ضد سرقت چوبی دارای تنوع شکلی و رنگی متفاوت می باشد. معمولا از درب های ضد سرقت فلزی نیز قیمت آنها بالا تر می باشد.

درب های ضد سرقت دارای مدل های مختلفی هستند. در این مقاله قصد داریم شما را با انواع درب ضد سرقت آشنا سازیم. با آشنایی و شناخت بیشتر از این محصولات می توانید خریدی آگاهانه تر داشته باشید.

درب های تولیدی راسان درب بر اساس نوع روکش چوب (راش یا گردو)، میزان برجستگی درب و یرآق آلات که در تولید درب ضد سرقت از آن استفاده میشود. همچنین شاستی کشی فلزی داخلی دربهای ضد سرقت در تمامی مدل ها بصورت یکسان صورت میگیرد دارای قیمت های متفاوتی است.
به طور مثال برخی از مدل ها که دارای طرح های بدون برجستگی ( CNC ) می باشند از درب های ضد سرقت برجسته قیمت تمام شده ی کمتری دارند. درب های ضد سرقت که با روکش گردو ساخته شده اند از درب های ضد سرقت روکش راش گران تر می باشند. برخی از درب ها دارای یرآق آلاتی از جنس برنج یا استیل می باشند که این موارد می تواند بر قیمت درب ضد سرقت تاثیر گذار باشد.

انواع درب ضد سرقت از لحاظ کشور تولید کننده:

  • درب ضد سرقت ترک
  • درب ضد سرقت ایرانی
  • درب ضد سرقت چینی
  • درب ضد سرقت ایتالیا

در حال حاضر بیشترین درب های ضد سرقت موجود در بازار ایران از کشورهای ترکیه و چین وارد شده است که در سال های اخیر با وارد کردن قطعات درب های ضد سرقت در ایران، شرکتهای ایرانی نیز موفق به ساخت این گونه درب ها با کیفیت قابل مشاهده ای شده اند.
درب های ضد سرقت ایرانی دارای کیفیت بالایی هستند، طوری که به راحتی میتوانند با درب ها ضد سرقت ترک رقابت داشته باشند. درب های ضد سرقت ساخت ایران دارای قیمت کمتری نسبت به درب ضد سرقت ترک هستند، ولی از لحاظ کیفیت تفاوت چندانی ندارند. درب ضد سرقت ترک از محصولات محبوب در بازار ایران می باشد. اما به دلیل افزایش نرخ ارز قیمت این محصولات نیز افزایش یافته و دیگر صرفه اقتصادی برای خرید آن ها وجود ندارد. درب های ایرانی محصولاتی هم کیفیت با درب های ترک هستند ولی با قیمت ارزان تر. ما توصیه به خرید درب های با کیفیت ایرانی داریم. درب هایی هم باکیفیت و امن هستند و هم ظاهری شیک دارند. درب ضد سرقت چینی از محصولات ارزان قیمت بازار هستند. درب های چینی دارای کیفیت مناسبی نمی باشند و خرید این درب ها را توصیه نمی کنیم.

درب ضد سرقت را می توان یکی از انواع درب ورودی چوبی ساختمان به شمار آورد.

انواع درب ضد سرقت از لحاظ رویه

درب های ضد سرقت از جنس ها و رویه های مختلفی ساخته می شوند معمولا درب ضد سرقت تمام چوب کمی گران می باشد و تقاضا نیز کمتر دارد. اما برای بالا بردن کیفیت و مقاومت درب ضد سرقت سعی شده است که در داخل درب از فلزاتی مانند فولاد استفاده شود. سپس از یک روکش برای درب استفاده می شود که این روکش درب را به صورت تمام چوب نمایش می دهید. معمولا روکش درب ها از جنس راش، گردو، لمینت و… می باشد.

 جنس درب ضد سرقت

درب های ضد سرقت معمولا از فلز و چوب می باشند. درب های از جنس فلز معمولا چینی بوده و دارای رنگ قهوه ای می باشند. اما درب های ضد سرقت چوبی دارای تنوع شکلی و رنگی متفاوت می باشد. معمولا از درب های ضد سرقت فلزی نیز قیمت آنها بالا تر می باشد. یکی از سوالات مهم نیز که برای جنس درب پرسدیه می شود این است که امنیت درب ضد سرقت فلزی بیشتر است یا چوبی؟ در پاسخ به این سوال نیز باید بدانید که درب درب های چوبی در داخل انها برای امنیت بیشتر از فلزات استفاده می شود پس نمی توان گفت که امنیت درب فلزی از چوبی بیشتر است.
درب قسطی در کرج

درب ضد سرقت فلزی

درب های ضد سرقت فلزی نسبت به درب های چوبی دارای قیمت ارزان تری هستند. تنها عیب این درب ها ظاهر ساده و کم بودن تنوع طرح درمدل ها می باشد. این درب ها هم از مقاومت بالایی برخوردارند و به دلیل مقاومت بالای فلز می توان آن ها را در قسمت بیرونی ساختمان نیز نصب نمود. درب ضد سرقت فلزی از محصولات محبوب در نواحی شمالی کشورمان می باشد.

بهترین مارک درب ضد سرقت 

تمامی مدل های درب ضد سرقت از چوب و آهن تشکیل شده است. روند تکامل و شکل گیری درب ضد سرقت از ترکیه شروع شده و زمانی که که عده ای در این کشور بردهای الکتریکی تولید می کردند به تولید این نوع درب ها روی آوردند. اما با گذشت سال ها از این روند در ایران نیز انواع مختلف این نوع محصولات تولید می گردد.
بهترین مارک درب ضد سرقت سخت کشور ترکیه است. اما درب های ضد سرقت تولید ایران هم دارای کیفیت بالایی است، این قیمت پایین با کیفیت بالای درب هاس ضد سرقت داخلی همراه است.
نوع دیگر درب ضد سرقت ساخت کشور چین است. این نوع درب های ضد سرقت دارای قیمت کمتر و کیفیت پایین تری نسبت به انواع درب های دیگر است.
البته درب ضد سرقت ساخت کشور ایتالیا نیز تولید می شود. این درب های به دلیل قیمت بالا و همچنین محدود بودن آن در بازار، استقبال کمتری از این درب های ضد سرقت میشود.

درب ضد سرقت راسان درب دارای کیفیت بالا همچنین قیمت مناسب برای مشتریان عزیز است. برای اطلاع از لیست قیمت های درب ضد سرقت با ما تماس بگیرید.

بهترین جنس درب ضد سرقت

درب های ضد سرقت که چند سالی است در کشور ما فراگیر شده و باعث شده توجه پیمانکاران زیادی را به خود جلب کند، نقش بسیار پر رنگی در فراهم کردن این امنیت و آسایش دارند. حال استفاده از طراحی های زیبا و مدرن بر روی این درب‌ها نیز می تواند نقشی هرچند کوچک در زیباتر شدن خانه شما نیز داشته باشند.
اما سوالی که شاید برای خیلی از شما وجود داشته باشد این است که از درب ضد سرقت چوبی استفاده کنیم یا فلزی؟ آیا استفاده از هر یک از این جنس‌ها در میزان امنیت درب‌ها نقش دارد یا خیر؟ بهترین جنس برای درب ضد سرقت چیست؟

درب قسطی در کرج

تفاوت بین درب‌ های چوبی و فلزی 

همانطور که از نام درب های ضد سرقت فلزی مشخص است، این درب ها از ساختاری فلزی بهره‌مند می باشند. بد نیست بدانید که شما برای انتخاب رنگ مناسب برای این درب ها لازم است تا علاوه بر زیبایی به برخی نکات همچون عدم خوردگی فلز یا هوازدگی آنها نیز توجه داشته باشید.
همواره بهتر است از رنگ هایی استفاده شود که هارمونی مناسبی میان رنگ فلز و رنگ درب ضد سرقت برقرار نمایند. گفتنی است امروزه برای رنگ آمیزی این درب ها بیشتر از رنگ های پودری الکترواستاتیکی استفاده می شود.
نکته دیگری که درباره درب های فلزی باید بدانیم این است که در این درب‌ها، در صورت وجود داشتن روکوب چوبی، رنگ فلز نیز از پشت درب دیده خواهد شد لذا حتما دقت داشته باشید که در زمان انتخاب رنگ مورد علاقه خود به رنگ فلز و همچنین چهارچوب درب نیز توجه کنید.
البته علی‌‍رغم برخی مشکلات که در انتخاب رنگ مناسب برای درب های ضد سرقت فلزی وجود دارد، نباید از این نکته نیز غافل شده کهدرب های فلزی از امنیت و مقاومت به مراتب بیشتری در قیاس با درب های چوبی برخوردار هستند.
یکی دیگر از ویژگی‌هایی که سبب محبوبیت بیشتر درب های فلزی در مقایسه با سایر انواع درب ها شده است، امکان استفاده از چندین قفل در قسمت های مختلف آن می باشد؛ امری که در درب های چوبی امکان پذیر نیست! نکته جالب توجه دیگر در خصوص درب های فلزی این است که این درب ها علاوه بر توانایی عایق شدن در برابر صوت، حرارت و برودت، در برابر تغییرات گوناگون دما نیز تاب بر نداشته و شکل فیزیکی خود را حفظ می کنند.
اگر هنوز هم بدلیل شاید زیبایی کمتر درب های فلزی نسبت به درب های چوبی مردد هستید، باید به این نکته نیز اشاره داشته باشیم که با بهره گیری از فرفورژه می توانید طراحی و زیبایی بیشتری به قیمت درب های ضد سرقت فلزی خود ببخشید.

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

    سبد خرید