بلاگ – سایدبار راست

انواع درب ضد سرقت

توسط 12 جولای 2022

انواع درب ضد سرقت

درب قسطی در کرج

درب های ضد سرقت معمولا از فلز و چوب می باشند. درب های از جنس فلز معمولا چینی بوده و دارای رنگ قهوه ای می باشند اما درب های ضد سرقت چوبی دارای تنوع شکلی و رنگی متفاوت می باشد. معمولا از درب های ضد سرقت فلزی نیز قیمت آنها بالا تر می باشد.

درب های ضد سرقت دارای مدل های مختلفی هستند. در این مقاله قصد داریم شما را با انواع درب ضد سرقت آشنا سازیم. با آشنایی و شناخت بیشتر از این محصولات می توانید خریدی آگاهانه تر داشته باشید.

درب های تولیدی راسان درب بر اساس نوع روکش چوب (راش یا گردو)، میزان برجستگی درب و یرآق آلات که در تولید درب ضد سرقت از آن استفاده میشود. همچنین شاستی کشی فلزی داخلی دربهای ضد سرقت در تمامی مدل ها بصورت یکسان صورت میگیرد دارای قیمت های متفاوتی است.
به طور مثال برخی از مدل ها که دارای طرح های بدون برجستگی ( CNC ) می باشند از درب های ضد سرقت برجسته قیمت تمام شده ی کمتری دارند. درب های ضد سرقت که با روکش گردو ساخته شده اند از درب های ضد سرقت روکش راش گران تر می باشند. برخی از درب ها دارای یرآق آلاتی از جنس برنج یا استیل می باشند که این موارد می تواند بر قیمت درب ضد سرقت تاثیر گذار باشد.

انواع درب ضد سرقت از لحاظ کشور تولید کننده:

  • درب ضد سرقت ترک
  • درب ضد سرقت ایرانی
  • درب ضد سرقت چینی
  • درب ضد سرقت ایتالیا

در حال حاضر بیشترین درب های ضد سرقت موجود در بازار ایران از کشورهای ترکیه و چین وارد شده است که در سال های اخیر با وارد کردن قطعات درب های ضد سرقت در ایران، شرکتهای ایرانی نیز موفق به ساخت این گونه درب ها با کیفیت قابل مشاهده ای شده اند.
درب های ضد سرقت ایرانی دارای کیفیت بالایی هستند، طوری که به راحتی میتوانند با درب ها ضد سرقت ترک رقابت داشته باشند. درب های ضد سرقت ساخت ایران دارای قیمت کمتری نسبت به درب ضد سرقت ترک هستند، ولی از لحاظ کیفیت تفاوت چندانی ندارند. درب ضد سرقت ترک از محصولات محبوب در بازار ایران می باشد. اما به دلیل افزایش نرخ ارز قیمت این محصولات نیز افزایش یافته و دیگر صرفه اقتصادی برای خرید آن ها وجود ندارد. درب های ایرانی محصولاتی هم کیفیت با درب های ترک هستند ولی با قیمت ارزان تر. ما توصیه به خرید درب های با کیفیت ایرانی داریم. درب هایی هم باکیفیت و امن هستند و هم ظاهری شیک دارند. درب ضد سرقت چینی از محصولات ارزان قیمت بازار هستند. درب های چینی دارای کیفیت مناسبی نمی باشند و خرید این درب ها را توصیه نمی کنیم.

درب ضد سرقت را می توان یکی از انواع درب ورودی چوبی ساختمان به شمار آورد.

انواع درب ضد سرقت از لحاظ رویه

درب های ضد سرقت از جنس ها و رویه های مختلفی ساخته می شوند معمولا درب ضد سرقت تمام چوب کمی گران می باشد و تقاضا نیز کمتر دارد. اما برای بالا بردن کیفیت و مقاومت درب ضد سرقت سعی شده است که در داخل درب از فلزاتی مانند فولاد استفاده شود. سپس از یک روکش برای درب استفاده می شود که این روکش درب را به صورت تمام چوب نمایش می دهید. معمولا روکش درب ها از جنس راش، گردو، لمینت و… می باشد.

 جنس درب ضد سرقت

درب های ضد سرقت معمولا از فلز و چوب می باشند. درب های از جنس فلز معمولا چینی بوده و دارای رنگ قهوه ای می باشند. اما درب های ضد سرقت چوبی دارای تنوع شکلی و رنگی متفاوت می باشد. معمولا از درب های ضد سرقت فلزی نیز قیمت آنها بالا تر می باشد. یکی از سوالات مهم نیز که برای جنس درب پرسدیه می شود این است که امنیت درب ضد سرقت فلزی بیشتر است یا چوبی؟ در پاسخ به این سوال نیز باید بدانید که درب درب های چوبی در داخل انها برای امنیت بیشتر از فلزات استفاده می شود پس نمی توان گفت که امنیت درب فلزی از چوبی بیشتر است.
درب قسطی در کرج

درب ضد سرقت فلزی

درب های ضد سرقت فلزی نسبت به درب های چوبی دارای قیمت ارزان تری هستند. تنها عیب این درب ها ظاهر ساده و کم بودن تنوع طرح درمدل ها می باشد. این درب ها هم از مقاومت بالایی برخوردارند و به دلیل مقاومت بالای فلز می توان آن ها را در قسمت بیرونی ساختمان نیز نصب نمود. درب ضد سرقت فلزی از محصولات محبوب در نواحی شمالی کشورمان می باشد.

بهترین مارک درب ضد سرقت 

تمامی مدل های درب ضد سرقت از چوب و آهن تشکیل شده است. روند تکامل و شکل گیری درب ضد سرقت از ترکیه شروع شده و زمانی که که عده ای در این کشور بردهای الکتریکی تولید می کردند به تولید این نوع درب ها روی آوردند. اما با گذشت سال ها از این روند در ایران نیز انواع مختلف این نوع محصولات تولید می گردد.
بهترین مارک درب ضد سرقت سخت کشور ترکیه است. اما درب های ضد سرقت تولید ایران هم دارای کیفیت بالایی است، این قیمت پایین با کیفیت بالای درب هاس ضد سرقت داخلی همراه است.
نوع دیگر درب ضد سرقت ساخت کشور چین است. این نوع درب های ضد سرقت دارای قیمت کمتر و کیفیت پایین تری نسبت به انواع درب های دیگر است.
البته درب ضد سرقت ساخت کشور ایتالیا نیز تولید می شود. این درب های به دلیل قیمت بالا و همچنین محدود بودن آن در بازار، استقبال کمتری از این درب های ضد سرقت میشود.

درب ضد سرقت راسان درب دارای کیفیت بالا همچنین قیمت مناسب برای مشتریان عزیز است. برای اطلاع از لیست قیمت های درب ضد سرقت با ما تماس بگیرید.

بهترین جنس درب ضد سرقت

درب های ضد سرقت که چند سالی است در کشور ما فراگیر شده و باعث شده توجه پیمانکاران زیادی را به خود جلب کند، نقش بسیار پر رنگی در فراهم کردن این امنیت و آسایش دارند. حال استفاده از طراحی های زیبا و مدرن بر روی این درب‌ها نیز می تواند نقشی هرچند کوچک در زیباتر شدن خانه شما نیز داشته باشند.
اما سوالی که شاید برای خیلی از شما وجود داشته باشد این است که از درب ضد سرقت چوبی استفاده کنیم یا فلزی؟ آیا استفاده از هر یک از این جنس‌ها در میزان امنیت درب‌ها نقش دارد یا خیر؟ بهترین جنس برای درب ضد سرقت چیست؟

درب قسطی در کرج

تفاوت بین درب‌ های چوبی و فلزی 

همانطور که از نام درب های ضد سرقت فلزی مشخص است، این درب ها از ساختاری فلزی بهره‌مند می باشند. بد نیست بدانید که شما برای انتخاب رنگ مناسب برای این درب ها لازم است تا علاوه بر زیبایی به برخی نکات همچون عدم خوردگی فلز یا هوازدگی آنها نیز توجه داشته باشید.
همواره بهتر است از رنگ هایی استفاده شود که هارمونی مناسبی میان رنگ فلز و رنگ درب ضد سرقت برقرار نمایند. گفتنی است امروزه برای رنگ آمیزی این درب ها بیشتر از رنگ های پودری الکترواستاتیکی استفاده می شود.
نکته دیگری که درباره درب های فلزی باید بدانیم این است که در این درب‌ها، در صورت وجود داشتن روکوب چوبی، رنگ فلز نیز از پشت درب دیده خواهد شد لذا حتما دقت داشته باشید که در زمان انتخاب رنگ مورد علاقه خود به رنگ فلز و همچنین چهارچوب درب نیز توجه کنید.
البته علی‌‍رغم برخی مشکلات که در انتخاب رنگ مناسب برای درب های ضد سرقت فلزی وجود دارد، نباید از این نکته نیز غافل شده کهدرب های فلزی از امنیت و مقاومت به مراتب بیشتری در قیاس با درب های چوبی برخوردار هستند.
یکی دیگر از ویژگی‌هایی که سبب محبوبیت بیشتر درب های فلزی در مقایسه با سایر انواع درب ها شده است، امکان استفاده از چندین قفل در قسمت های مختلف آن می باشد؛ امری که در درب های چوبی امکان پذیر نیست! نکته جالب توجه دیگر در خصوص درب های فلزی این است که این درب ها علاوه بر توانایی عایق شدن در برابر صوت، حرارت و برودت، در برابر تغییرات گوناگون دما نیز تاب بر نداشته و شکل فیزیکی خود را حفظ می کنند.
اگر هنوز هم بدلیل شاید زیبایی کمتر درب های فلزی نسبت به درب های چوبی مردد هستید، باید به این نکته نیز اشاره داشته باشیم که با بهره گیری از فرفورژه می توانید طراحی و زیبایی بیشتری به قیمت درب های ضد سرقت فلزی خود ببخشید.

تاریخچه قفل و کلید

توسط 27 ژوئن 2022


تاریخچه قفل و کلید

دستگیره دیجیتالی

قفل و کلید ابزاری هستند که از اولین روزهای خلق بشر به مورد استفاده قرار گرفته‌اند. اشکال گوناگون قفل و کلید در قرن‌های مختلف دست‌خوش تغییرات شگرفی شده است. از کلیدهای چوبی و سنگی تا کلیدهای فلزی تغییراتی هستند که تا قبل از قرن اخیر جزء پیشرفت‌های بزرگ صنعت قفل به شمار می‌آمدند
مصریان قدیم که خالق قفل های رمزی پیشرفته زمان باستان بودند با طراحی اشکال گوناگونی از قفل و کلیدهای مختلف برای صندوق‌های جواهرات و معابد فراعنه مصر باستان سر و صدای زیادی در روزگاران خود ایجاد کرده بودند
برای ساخت ابتدایی‌ترین قفل ها توسط مصریان از چوب به عنوان مواد اولیه استفاده می‌شد. اما با گذشت زمان و در اواسط هزاره اول قبل از میلاد رومیان زمینه‌ساز پیشرفت قفل های قدیمی شده و از فلز برای ساخت آن‌ها بهره گرفتند. طراحی و تولید قفل های آهنی امکان استفاده از کلیدهای ظریف و کوچک را فراهم آورد. ضمن این‌که این قفل ها بسیار مقاوم بوده و توان تحمل فشارهای سنگین بیشتری را داشتند. این‌گونه بود که اولین نسل کلیدهای امروزی که با چرخیدن داخل قفل، آن را باز می‌کنند، ساخته شد


ورود صنعت قفل و کلید به ایران

در ایران ما نیز در قرن‌های پیش چلنگرها و درودگرها با استفاده از سازه‌های چوبی و فلزی اقدام به ساخت ققل های گوناگونی کرده بودند. قفل هایی که با کلیدهای چوبی کار می‌کردند. برخی از این قفل ها به گونه‌ای طراحی شده بود که فقط همان کلید چوبی با شیارها و دندانه‌های مخصوص به خود را قبول می‌کرد و بدون آن کلید به هیچ عنوان باز نمی‌شد. درب‌های قلعه‌های قدیمی در ایران باستان مجهز به قفل های چوبی و تخته‌ای بودند که نگهبانان از داخل پشت درب قرار می‌دادند و به این ترتیب از نفوذ دیگران به قلعه جلوگیری می‌کردند
پس از گذشت سال‌های طولانی، کلیدهای فلزی دندانه‌دار روی کار آمدند و موجب دگرگونی‌های عظیم در صنعت قفل و کلید شدند. پس از آن هر نگهبان برای باز کردن هر درب از کلید دندانه‌دار مخصوص به خود استفاده می‌کرد که غالبا این قفل ها به صورت دست‌ساز ساخته می‌شدند
پادشاهان ساسانی یکی از بزرگ‌ترین طلایه‌داران این صنعت در ایران بودند. آن‌ها به دلیل داشتن سرمایه‌های فراوان، کاخ‌های بلندمرتبه و دریافت باج و خراج‌های زیاد از بلاد تحت حکومت خود، نیاز به مکانی برای نگه‌داری از این سرمایه‌ها داشتند. از این رو خزانه‌های ایمن و محکمی برای نگه‌داری از مال و اموال پادشان ساسانی ساخته شد. صنعت‌گرانی که درآن زمان می‌زیستند برای خدمت به پادشاهان خود، امکانات مراقبتی زیادی همچون قفل و کلیدهای دندانه‌دار و مقاوم برای این خزانه‌ها طراحی می‌کردند
پس از سلسله ساسانیان، صفویان بزرگ‌ترین سلسله پادشاهی در ایران بودند که صنعت قفل و کلید را در عصر خود متحول کردند. اولین قفل‌های رمزدار فلزی با داشتن اعداد بر روی بدنه خود در این دوره از تاریخ ساخته شد. علامه بزرگ و دانشمند بی‌بدیل ایرانی شیخ بهائی یکی از دانشمندان زمان خود بود و خدمات بسیاری در طراحی و ساخت قفل های رمزدار عرضه نمود
پس از گذشت سال‌ها با روی کار آمدن سلسله قاجار، ارتباطات بیشتری میان ایران و کشورهای اروپایی برقرار شد و به مدد آن صنعت قفل و کلید در ایران تغییرات گسترده‌ای به خود دید. تکنولوژی ساخت کلیدهای میخی شکل پیچی در این دوران میان صنعت‌گران ایرانی رواج یافت. قفل های آویزی که تنها با کلید فلزی میخی شکل خود باز می‌شدند. در این روش کلید پس از ورود به قفل و چرخاندن و پیچاندن در درون قفل سبب حرکت زیانه به عقب می‌شد
این نوع از قفل ها غالبا به صورت پرس شده دستی ساخته می‌شدند که در صورت خراب شدن امکان تعمیر آن‌ها تقریبا وجود نداشت و چلنگرها مردم را ترغیب به خریدن و استفاده از یک قفل جدید می‌کردند. به خاطر هزینه‌های پایین تولید در آن زمان این عمل مقرون به صرفه بود و غالبا مردم از پیشنهاد قفل جدید استقبال می‌کردند
در کشور هندوستان تنوع وجود قفل های فلزی با شکل‌های مختلف بسیار بی نظیر بود. تجار قدیمی یکی از محصولاتی را که در ازای فروش ابریشم ایرانی خریداری کرده و وارد ایران می‌کردند، قفل های فلزی ساخت صنعت‌گران هندی بود. این قفل ها غالبا به شکل حیوانات بوده و الهام گرفته از پرندگان، پستانداران و حتی لاک‌پشت‌ها بودند
پس از به روی کار آمدن سلسله پهلوی دستگیره های فلزی نیز وارد محصولات مورد استفاده ایرانیان شد. تا قبل از آن دستگیره های فلزی به صورت عمومی رواج نداشت ولی پس از روی کار آمدن پهلوی و رضاخان میرپنج ورود اروپائیان و روس‌ها به ایران بیشتر شد. این اتفاقات موجب رونق گرفتن بازار دستگیره های فلزی در ایران گردید
دستگیره های فلزی در گذشته اغلب از جنس فلز های گران قیمت همچون طلا و نقره ساخته می‌شد که معمولا برای درب کاخ‌های پادشاهان به کار می‌رفت؛ اما پس از گذشت چندین سال و ورود صنعت‌گران و چلنگران به این عرصه، دستگیره های فلزی از جنس آهن، مس، سرب و … نیز ساخته شدند. این دستگیره ها اغلب نقش یک دسته برای باز و بسته کردن، کشیدن و هول دادن درب‌ها را ایفا می‌کردند. این دستگیره ها با گذشت زمان و اضافی شدن قفل های داخلی که در ابتدا تنها یک زبانه تک بودند، نقش دستگیره و قفل کامل را بر عهده گرفتند. دوره ناصرالدین شاه آغازگر ورود قفل و دستگیره های فلزی به ایران بود


آغاز عصر قفل های الکترونیک در دنیا

عصر دییجتال تغییرات بسیاری در سبک زندگی افراد به وجود آورد و مهم‌ترین آن‌ها ورود تکنولوژی‌های جذاب الکترونیکی در روال فعالیت‌های روزمره انسان‌ها بود. این پیشرفت فناوری تاثیر شگرفی در صنعت قفل و کلید شده و انقلابی در این زمینه به وجود آورد. پس از سال 1975 قفل های الکترونیکی و مکاترونیک روی کار آمدند. در ابتدا قفل های رمزی غیرالکترونیکی که با دکمه‌های فلزی کار می‌کردند وارد بازار تجاری‌سازی و فروش انبوه شدند. پس از این مدت تا سال 2020 الکترونیک جای خود را در بازار قفل و دستگیره تثبیت کرد
پیدایش قفل های الکترونیکی راحتی و ایمنی بیشتری برای مردم ایجاد نمود. این محصولات افراد را از کلید بی‌نیاز ساخته و روش های دسترسی جدید مانند رمز، کارت و یا اثر انگشت را برای قفل درب ورودی خانه، محل کار، هتل و … به وجود آورد. علاوه بر این، قفل درب دیجیتال مجهز به سیستم های پیشرفته امنیتی مانند آلارم هشدار حوادث امنیتی می باشد که این ویژگی مانع از بروز مشکلاتی همچون سرقت و یا ورود افراد غریبه به داخل خانه یا محل کار می‌شود


پیدایش قفل های هوشمند و دگرگونی سبک زندگی مردم

انسان‌ها همواره در پی رسیدن به راحتی بیشتر هستند. از این رو صنعتگران در سال‌های اخیر نسل جدیدی از قفل های دیجیتالی را طراحی نمودند که قادر به برقراری ارتباط از راه دور با تلفن هوشمند می‌باشد
قفل های الکترونیکی هوشمند دارای یک برنامه نرم‌افزاری هستند که به روی تلفن همراه صاحب خانه نصب شده و می‌توان از طریق این اپلیکیشن، دستگیره هوشمند را به راحتی تحت کنترل درآورد و آن را از راه دور نیز مدیریت نمود


آینده صنعت قفل و کلید

جهان امروز با سرعت بسیار بالا در حال تغییر و گسترش است. این تغییرات در دنیای قفل درب هوشمند نیز قدم گذاشته و آینده‌ای هیجان‌انگیز را برای انسان‌ها رقم خواهد زد
در حال حاضر شاهد استفاده از دستگیره های هوشمند با قابلیت اسکن چهره، عنبیه چشم، کف دست و … در سازمان‌ها و مراکز مهم امنیتی هستیم. دور از ذهن نیست روزی که این قفل ها در میان عامه مردم به صورت گسترده مورد استفاده قرار گیرند
شاید روزی برسد که قفل‌ها ارتباطات عمیق‌تری با انسان برقرار نموده و آن‌ها را بر اساس احوالات، خصوصیات روحی و ذهنی شناسایی کنند
 

همه چیز درباره ی چوب

توسط 26 ژوئن 2022

همه چیز درباره ی چوب

برای دانستن همه چیز درباره ی چوب و تعریف چوب بسته به اینکه این ماده را در چه قسمتی بخواهیم مورد استفاده قرار دهیم فرق می کند و به طور کلی می توان سه تعریف برای آن به کار برد

تعریف گیاه شناسی

چوب عبارت است از مجموعه ای از بافت های ثانویه لینین شده گیاهان آوندی که در بین مغز و لایه زاینده (کامبیوم) ساقه و ریشه و شاخه ها قرار می گیرد

تعریف تجاری

چوب عبارت است از قسمت های داخلی ساقه، ریشه و شاخه درختان و درختچه ها که قابل تبدیل برای استفاده در مصارف گوناگون می باشد

و می توان با کار کردن بر روی آن به ارزش و مرغوبیت آن افزود

تعریف صنعتی

چوب عبارت است از ماده ای جامد و متخلخل فیبری شکل، که دارای ساختمان سازمان یافته ای است و از هر طرف نایکسان و ناهمگن می باشد.

چوبمواد استخراجی تا 5% وزن خشک چوب شامل

مواد معدنی مانند کربنات کلسیم، اسیدهای آلی
هیدروکربورهای چرب و معطر
ترپن ها، صمغ ها و کائوچو
کینون ها و مواد رنگی
آلکالوئیدها(سم ها)
هیدرات کربن مانند نشاسته و قندها و

مواد استخراجی را از طریق تقطیر چوب و افزودن موادی بر آن از چوب جدا می کنند،

که در اثر این عمل موادی مانند ذغال اکتیو، اسید استیک و صمغ واکس به دست می آید

در مجموع عناصر عمده تشکیل دهنده چوب شامل

50% کربن
43% اکسیژن
1.6% هیدروژن
0.2% خاکستر
0.04% ازت

استحکام در چوب به دو عامل بستگی دارد

میزان فیبر موجود در واحد ساختمان ها از آن چوب
ضخامت جداره چوب ها می باشد

بنابراین اگر در چوبی میزان فیبر بیشتر باشد آن چوب سنگین و سخت تر است

که بر این اساس می توان گفت سبک ترین چوب، چوبی است به نام باندا یا بالسا با جرم حجمی 19./. و سنگین ترین چوب چوبی هست با نام کلیستانتانوس با وزن مخصوص 1.2 که در آب غرق می شود

بر این اساس می توان درختان را به سه قسمت تقسیم کرد

درختان سبک؛ مانند: صنوبر، نم دار، بید، تبریزی، کرک
درختان متوسط؛ مانند: راش، افرا، گردو
درختان سنگین؛ مانند: بلوط، چندل، سخدار و انجیلی

عوامل موثر در خاصیت ارتجاعی

پارانشیمر ها مهم ترین عوامل در خاصیت ارتجاعی در چوب ها می باشند

بر این اساس چوب هایی که بافت پارانشیمری زیادی دارند خاصیت ارتجاعی قابل توجهی دارد؛ مثل

چوب زبان گنجشک: استفاده در میله پارالل، بارفیکس، چوب اسکی، تخته پرش، تخته شیرجه
چوب آزاد و افرا: تولید وسایل ورزشی
چوب سرخدار: در تولید کمان
چوب پیسه آ: تار
چوب آپیس: برای ویولن
چوب توت: برای تار و سه تار
چوب گردو: برای سنتور مناسب است

خصوصیات فیزیکی

وزن مخصوص

نسبت وزن به حجم بستگی به رطوبت دارد چوب اما به طور کلی در چوب سنگینی با لختی رابطه مستقیم دارد

یعنی هر جا که مایل باشید از چوب محکمی استفاده کنید مجبورید از چوب سخت بهره برداری کنید.

رنگ چوب

دوام چوب ها با تیرگی آنها رابطه مستقیم دارد همچنین درون چوب از بیرون آن تیره تر و لایه هایی تشکیل شده در چوب بهاره روشن تر از چوب تابستانه است رنگ چند چوب مهم عبارتند از

تبریزی (سفید)، صنوبر (کرم)، شمشاد (زرد لیموئی)، اوکالیپتوس (قهوه ای مایل به قرمز)، گردو (خاکستری مایل به قهوه ای تیره)، آبنوس (سیاه)

3- مقاومت و هدایت الکتریکی و حرارتی چوب

باید بدانیم چوب ها از عایق های مناسب حرارتی و الکتریکی می باشند و در کاربرد بسیاری از آنها مربوط به خاصیت چوب می باشند؛

مانند: دسته سیخ کباب، کتری، ساختمان سازی از آنها استفاده می کنند

خاصیت دیگر آنها خاصیت آکو ستیک است، گچ هم بعد از چوب دارای این خاصیت است و همین پارچه و ساتن و پرده های مخملی و شانه تخم مرغ هم جاذب صوت هستند

خواص مکانیکی چوب ها

سختی چوب

میزان مقاومت چوب در برابر نفوذ یک جسم. سفتی و سختی دو امر متمایز است.

(سفتی یعنی مقاومت در برابر گسیختگی و شکست) باید بدانیم میزان سختی چوب با وزن مخصوص آن رابطه مستقیم و با افزایش رطوبت رابطه معکوس دارد

و میزان سختی چوب عامل بسیار مهم می باشد همچنین میزان رطوبت

مقاومت خمشی

استفاده از چوب ها در ساخت سقف منازل، تیغه های برقی، پل ها و… می گردد و آخرین پارامتر مکانیکی تحمل در برابر کشش و فشار است

تأثیر رطوبت در چوب

سه نوع رطوبت داریم

1- آب بنیادی: که در ساختار مولکولی چوب است
2- آب آغشتگی: صفر درصد تا 30% است، از مهم ترین رطوبت ها در چوب
3- آب آزاد: 30% تا حداکثر 200% می باشد یعنی هر چوب کاملا خشک تا 2 برابر وزن خودش آب جذب می کند

بنابر این چوب به عنوان ماده ای متخلخل و اسفنجی با محیط خود در تبادل رطوبتی است. (اگر رطوبت بیشتری داشته باشد پس می دهد و اگر از محیط خشکتر باشد رطوبت را جذب می کند)

یکی از مهم ترین گرفتاری های صنعت چوب جلوگیری از این تبادل رطوبتی است

زیرا موجب دفرم شدن و کج شدن محصولات چوبی می باشد

چنانچه چوبی آب خود را از دست بدهد به نام هم کشیدگی و چنانچه رطوبت را جذب کند به آن واکشیدگی معرفی می شود از 30%.

محاسن چوب

1- عایق حرارتی و برودتی است
2- مقاومت مکانیکی نسبتا خوب و خاصیت ارتجاعی واقع در ضربه
3- قابلیت پرداخت سطحی، رنگ پذیری، کنده کاری و برش
4- امکان تصحیح خواص (مواد ضد حریق، ضد رطوبت و ضد قارچ)
5- ارزانی، دردسترس بودن و سهولت ساخت
6- تجدید پذیری مجدد درخت بعد از برش
7- عدم آلودگی محیط و یا برگشت مجدد به محیط (طبیعت)
8- خاصیت آکوستیک

معایب ناشی از خشک کردن چوب

1- شل شدن و لق شدن گره ها
2- تغییر ابعاد
3- چین خوردگی و کج و معوج شدن چوب

عیوب ذاتی چوب

1- سنگینی نسبت به مواد مصنوعی
2- حمله موجودات زنده (قارچ ها، جوندگان، حشرات)
3- قابل اشتعال بودن
4- عدم امکان استفاده مجدد به شکل اولیه
5- شکست و گسیختگی
6- عدم همگنی
7- ضعف اتصال

روش های محافظت از چوب

روش سنتی

1- نیم سوز کردن: حمله عوامل زنده و رطوبت را خنثی می کند
2- مالیدن روغن های نباتی و حیوانی: به جداره خارجی چوب روغن می مالند که از رطوبت جلوگیری می کند

ولی در مقابل حریق و عوامل زنده موثر نیست چون روزی این ماده شستشو می شود

(دائمی نیست) به روش غوطه وری به مواد نفتی آغشته می کنند
3- خشک نگه داشتن چوب

روش های جدید محافظت از چوب بر دو عامل استوار است

1- استفاده از مواد شیمیایی که چوب را در برابر تمام تهدیدات محافظت می کند و به جای رویه چوب مواد را به عمق چوب تزریق می کنند

برای نگه داری چوب از چه موادی استفاده می شود؟

 

1- کروزت: از مهم ترین محافظت کنندگان چوب که از تقطیر زغال سنگ به دست می آید

این ماده ترکیبی سمی و چوب را در برابر عوامل زنده محافظت می کند و ماده ای است پایدار و غیر قابل شستشو که از چوب خارج نمی شود

هم به صورت خالص و هم به صورت ترکیب با قیر یا نفت استفاده می شود
پنتاکلروفنل: از دیگر محافظ های روغنی چوب است که به جای کروزت و به همراه نفت استفاده می گردد
نمک های فلزی: از محافظت کننده های محلول در آب می باشند؛ مانند: آرسنات مس کرماته شده و یا کلر روی کرماته شده

مواد پلیمری مانند PEG که به عنوان قشری، روی چوب را می گیرد و از تبادلات مکانیزم چوب و عوامل زنده جلوگیری می کند

برعکس آنچه که به عمق چوب تزریق می شود ماده ای است ضد حریق یعنی از گسترش شعله جلوگیری می کند

علاوه بر روش های فوق روش های دیگری نیز وجود دارد که با هدف دو گانه استفاده شده و تا حدی موجب محافظت از چوب می گردد؛

مانند: رنگ کردن چوب و زدن لاک و الکل یا استفاده از پلیمر

انواع برش در چوب

برش شعاعی
برش مماسی

درز کردن: یعنی قرار دادن قطعات کوچک چوب در کنار هم و اتصال آنها به منظور رسیدن به سطوح بزرگ تر. نکته اساسی نحوه قرار دادن چوب در کنار هم است

به صورتی که عکس العمل های منفی آن به حداقل برسد؛ و نکته اساسی در این راه استفاده از چوب های مشابه در کنار هم است.

(سوزنی – سوزنی، پهن برگ – پهن برگ، جوان – جوان، پیر – پیر، درون چوب – درون چوب، شعاعی – شعاعی)

اتصالات قطعات در چوب

همان گونه که گفته شد علیرغم پلاستیک، شیشه و فلزات نمی توان چوب را ریختگری نمود و قطعات یک دست ساخت

بنابراین ابتدا چوب را به قطعات کوچک تقسیم کرد و آنها را جهت ساخت به یکدیگر وصل کرد

وصل کردن به سه روش صورت می گیرد

هر چند سه روش به صورت توام انجام می شود

الف) استفاده از اتصالات چوبی: یعنی ایجاد فرم های هندسی خاص در قطعات چوبی که می خواهیم به هم وصل کنیم

این فرم های هندسی ضمن ایجاد استحکام کافی موجب افزایش سطح تماس می گردد؛

مانند: فاق و زبانه، اتصال فارسی، نیم نیم، گوه فرانسوی، اتصال انگشتی و اتصال دم چلچله.

ب) استفاده از اتصالات شیمیایی: منظور اتصالات قطعات چوبی که با استفاده از چسب ها صورت می گیرد

چسب ها هم می توانند منشاء طبیعی داشته باشند (حیوانی – گیاهی – معدنی) و هم می توانند به صورت مصنوعی تولید شوند؛ مانند: چسب های آمین و پلاست

ج) اتصالات فلزی: منظور استفاده از قطعات کوچک فلزی به منظور افزایش استحکام در اتصال است؛ مانند: انواع میخ ها- پیچ ها- پرچ ها- پنس ها- منگنه و گونیا

چوب و محصولات فرعی چوب

چوب ماسو

همان چوب خالص است که از جنگل به دست آمده و به قطعاتی مشخص برابر نیاز بریده می شود

قطعات بریده شده از بزرگ به کوچک. شامل گرده بینه (استوانه کامل)، بینه (نیم استوانه)، چهار تراش (تبدیل مقاطع دایره به مربع)، الوار، نیم الوار، تراور، قنداق، بازو، تخته

تخت چند لا

با قرار دادن لایه های نازکی از چوب برروی هم و چسباندن آنها به یکدیگر به نحوی که در هر دو لایه مجاور امتداد فیبرها عمود بر هم باشد تخته چند لایه ایجاد می شود

که به خاطر این وضعیت تخت چند لا از مرغوبیت بیشتری برخوردار است و مطمئن ترین محصولات چوبی است که کمترین واکنش را در برابر رطوبت دارد

تخته خورده چوب

اصطلاحا به آن نئوپان گفته می شود

و جهت ساخت آن سر شاخه های درخت را با چوب ضایعاتی خورد کرده و سپس از دانه بندی با چسب آغشته نموده و برروی دستگاه پرس مانند لایه ای می ریزین که پس از انجام عملیات پرس به تخته ای صاف و محکم تبدیل می شود

و پس از دور بری روانه بازار می گردد. با این روش مقادیر قابل توجهی از چوب صرفه جویی شده است و از نابود شدن نجات یافته اند

فیبر

چنانچه چوب های ضایعاتی را به پودر تبدیل کرده و از آن خمیر بسازند (خمیر چوب + خمیر کاغذ باطله) و سپس به آن آهار اضافه کنند (منظور اضافه کردن پارافین جهت افزایش مقاومت آن به رطوبت است)

خمیری به دست می آید که اگر آن را روی دستگاه پرس ریخته و عملیات پرس انجام شود تخته ای خشک، محکم و استخوانی به نام فیبر به دست می آید

خمیر چوب

از آن در تولید الیاف نیم مصنوعی (الیاف بازیافته) استفاده می گردد؛

مانند: الیاف ویسکوزیون که از خمیر سلولزی درختان صنوبر، کاج، سرو به دست می آید

زغال چوب

مهم ترین کاربرد غال چوب استفاده از آنها در تصفیه کننده ها است

لذا زغال در تصفیه آب خانه ها و جهت ساخت ماسک ها کاربردی وسیع دارند و علت آن متخلخل بودن زغال و وسیع بودن سطح تماس آن با سیال است

ساخت کاغذ و مقوا

چوب ماده ای است طبیعی که 50% سلولز و 30% لیگنین (سیمان چوب) و 20% باقی مانده آن را انواع هیدروکربن ها اشغال می کنند

در یک کلام ساخت کاغذ یعنی جدا نمودن مواد مزاحم لیگنین و هیدروکربن ها و سپس دادن آرایش جدید به الیاف سلولزی خمیری شکل است،

جدا سازی لیگنین و هیدروکربن ها به وسیله مواد شیمیایی بی سولفیت ها یا هیپوکلریت سدیم یا پراکسید اکسیژن صورت می پذیرد

از کاغذ های مهم می توان به اینها اشاره کرد

1-کاغذ گراف: همان کاغذ قهوه ای رنگ محکم و بادوام است که از چوب سوزنی برگ ها به دست، آمده و کاربرد بسیار وسیعی دارد به خصوص در بسته بندی.

کاغذ پوستی: با عبور کاغذ از حمام اسید سولفریک دیواره های سلولزی ژله ای شده؛

لذا سخت و مقاوم می گردد و بنابراین کاغذی است نیمه شفاف و بسیار مقاوم در برابر پاک کردن

کاغذ کالک: کاغذی محکم، صاف و نیمه شفاف جهت ترسیم نهایی. (ترسیمات مرکبی)

مقوا: چنانچه ضخامت کاغذ از مقدار مشخصی بیشتر باشد به آن مقوا گفته می شود

اما مهم ترین مقوا موجود مقوایی است به نام مقوای فلوتینگ یا کنگره ای یا کاروگیت که در صنعت بسته بندی به میزان بسیار زیادی از این مقوا استفاده می نمایند.

رمز استحکام این مقوا سه لایه بودن و وجود لایه کنگه ای در بین دو لایه پایینی و بالایی است

که بر این اساس می تواند مقدار بسیار بیشتری مقاومت از خود نشان دهد.

روش های فرم دهی به چوب

برش: از بدیهی ترین روش های فرم دهی چوب می باشد

که تجهیزات مهم آن؛ مانند: اره فلکی، اره مته کاری، لایه کن که چوب را به شکل های متفاوتی مانند: ورق، مقوا، تخته تبدیل می نماید

کنده کاری: یعنی چوب، دارای قابلیتی است که می توان قطعاتی را از آن کنده بدون اینکه ترک خورده به، کنده کاری روی چوب حکاکی و روی سنگ حجاری گویند

ساخت قالب ها و مهره ها و حجم ها و نیم برجسته ها و منبت کاری مربوط به این روش شکل دهی است

خراطی: منظور ایجاد شکل هایی در چوب که آن شکل ها از لحاظ خصوصیت هندسی دارای محور تقارن هستند

پایه میز ها و میله نرده ها به روش خراطی ایجاد می گردد. (تشابه با ماشین کاری در فلزات دارد)

فرز کاری (ابزار زدن): منظور ایجاد فرمی خاص در امتداد یک پروفیل چوبی است

خم کاری: باید بدانیم که خشک بودن چوب به علت وجود ماده ای به نام لیگنین یا سیمان چوب است

چناچه چوب را به مدت طولانی در آب غوطه ور باشد و از آن بهتر، اگر چوب را بجوشانیم ماده خشک لیگنین ژله ای نرم و قابل انعطاف می گردد

و بنابر این در این حالت می توان به میزان مشخصی چوب را انحنا بخشید (صندلی ها فرنگی)

البته اگر قطعه چوب کوچکی باشد با غوطه ور بودن در آمونیاک هم می توان به طور قابل ملاحظه ای حالت خم پذیری در آن به وجود آورد

کاربرد چوب های مختلف درباره ی چوب

چوب بلوط (سخت و محکم)

درب ضد سرقت قسطی

مناسب برای روکش گیری (با عرض کمتر از 1mm)، بشکه سازی، پارکت سازی، کف پوش ساختن تخته هایی که بر روی سقف خانه ها در مناطق پر باران نصب می شوند،

(مقاوم در برابر رطوبت و به کارگیری در اسکله سازی و بنادر، استفاده در انواع مبلمان، کتابخانه، میز و صندلی و… ساخت تراورز (چوب های نصب شده در زیر ریل راه آهن)،

ساخت دسته افزار و وسایل، استفاده در ساخت واگن و کشتی سازی و همچنین به عنوان تیرهای شبکه مخابراتی (بعد از اشباء شدن چوب) کاربرد دارند

چوب راش

درب ضد سرقت قسطی

چوبی است نیمه سخت و سنگین و خوشتراش با قابلیت تورقی بسیار مناسب، مناسب برای روکش گیری الوارگیری، پارکت تراورز، تخته چند لایه، صنایع مبلمان (به خصوص مبلهای خمیده)، قایق سازی.

چوب افرا

 

چوبی است سخت، سنگین، راست تار، خوشکار، سبک و شکننده و قابل تورق و مناس

برای صنایع کف پوش و روکش سازی، ساخت تخته چند لایه، قالب کفش، ساخت لوازم مهندسی، پوشش سطوح بزرگ، دیوار ها و رویه میزها و تخته خرده چوب، قابلیت کنده کاری و ظریف کاری، مجسمه سازی، مبلمان و خراطی.

چوب ملچ

درب ضد سرقت قسطی

 

درباره ی چوب

از جمله چوب های زیبا، خوش نقش و دکوراتیو ایران می باشد.

در درجه اول مناسب برای صنایع روکش سازی می باشد، همچنین ساخت تخته چند لایه، درهای ماسیو (چوب خالص)، ادوات ورزشی و خراطی پایه ها و نرده ها کاربرد دارد.

ملچ چوبی نیمه سنگین و نیمه سخت، راست تار و خوشکار با قابلیت تورق عالی است

چوب آزاد

به دلیل وجود خاصیت ارتجاعی و ارتعاشی (الاستیسیته) در مواردی از جمله ساخت وسایل ورزشی قابل ارتجاع

(تخته پارالل و بارفیکس)، پاروی قایقرانی، تخته زیر فنر اتومبیل، همچنین ساخت وسایل موسیقی (سنتور) کاربرد دارد. آزاد چوبی سنگین و با دوام است

چوب صنوبر و تبریزی

 

 

چوبی راست تار، نیمه سبک و خوشکار و قابل تورق است که به عنوان

تیرهای مخابراتی، تیر ساختمانی، کبریت سازی، ساخت وسایل کشاورزی، جعبه سازی و ساخت قفسه بندی کاربرد دارد و کاغذ سازی و تبریزی برای سنبه کاری مناسب است

چوب گردو

چوبی نیمه سبک و نیمه نرم، قابل تورق، راست تار، خوشکار و بسیار بادوام است

چوبی است با مقبولیت جهانی بارگه ها و نقش و نگار بسیار زیبا، صیقل پذیر و همگن می باشد و رنگ پذیری و قابلیت کنده کاری خوب داشته و در صنایع مبلمان گران قیمت، ساخت پارکت، قنداق تفنگ، روکش سازی، مجسمه سازی، ابزار آلات موسیقی و

پوست گردو در صنایع رنگ رزی و برگ آن خاصیت ضد عفونی کنندگی دارد.

زبان گنجشک (ون)

چوبی محکم، قوی، بادوام، نسبتا ارزان با خاصیت الاستیکی زیاد که کم پیچ بر می دارد

و در ساخت چهار چوب و درب، ساز ویلن، روکش و ساخت وسایل ورزشی (چوب اسکی) به کار برده می شود. (کرم مایل به قهوه ای)

چوب ممرز

در ایران گسترده گی زیادی دارد و چوبی مقاوم و با دوام سخت و سنگین است که به عنوان تراورز و تیرک های معادن زغال سنگ، زغال گیری، ساخت واگن و همچنین در ساخت کاغذ کاربرد دارد. مقاوم به سایش است.

توسکا

چوبی سبک، نرم، راست تار، خوشکار، زیر بافت و قابل تورق می باشد که در تخته چند لایی مخصوصا لایه های وسطی، جعبه سازی، مدل سازی، اسکلت مبلمان کاربرد دارد.

نمدار (زیسنون- زیر نون)

جهت ساخت روکش، تخته چند لایه، مجسمه سازی، خمیر کاغذ، ساخت وسایل تزئیناتی، مداد سازی و کارهای ساختمانی کاربرد دارد.

چنار (Plane tree)

چوبی سخت و راست تار، کم دوام، با قابلیت میخ خور خوب، در ساخت مبلمان و غربال، روکش سازی و همچنین ستون معابد و مساجد کاربرد دارد.

پرداخت پذیر و با برش بدون پودر. (کارهای ظریف)

چوب ساج

چوبی سنگین، روغنی، خوش تراش و زیبا که از آن در ساخت مجسمه های چوبی استفاده می گردد.

چوب کاج

چوبی نرم، راست تار، سبک که کم دوام است و زود می پوسد، و از آن برای ساخت جعبه، مبلمان و همچنین کاغذ سازی استفاده می شود.

چوب گلابی (امرود)

چوبی سخت و مقاوم با دوام، راست تار، صاف،سنگین که در ساخت ابزارهای چوبی دقیق (مانند خط کش)، قاب سازی و ادوات چوبی وهمچنین در ساخت مهر (مهر قالب پارچه قلمکار) به کار می رود.

چوب آبنوس

چوبی بسیار سخت و سنگین بوده که دارای استحکام فراوان می باشد

لذا کم یاب و گران می باشد و از آن در ساخت خاتم (به عنوان مثلث های سیاه رنگ) استفاده می شود.

چوب توت سفید

چوبی سخت، سنگین، راست تار و بادوام است

که در ساخت روکش، ابزار چوبی منزل، خاتم کاری و ساخت سازهای موسیقی کاربرد دارد

چوب سرو

چوبی بسیار نرم و سبک که به آسانی قابل کار کردن و رنگ آمیزی می باشد

و از آن بیشتر برای پوشش داخلی دیواره ها در کابین و ساختمان استفاده می شود. (قرمز مایل به قهوه ای)

نارون

 

چوبی محکم، سنگین، مناسب برای هوای مرطوب با نقوش زیبا که از آن اغلب روکش تهیه می کنند

و به علت خاصیت خم پذیری برای کارهایی که پیچاندن چوب لازم باشد به کار می رود.

چوب ارسی

چوبی سخت، معطر، محکم و قوی که به آسانی خم می شود و زود می پوسد برای مبلمان سازی کاربرد داشته و برای خراطی بسیار مناسب است.

چوب انجیلی

بسیار سخت با وزن مخصوص بالاست شکننده بوده و برای ستون معادن و تونل ها و اشیاء مقاوم به سایش (قرقره، دوک نخ ریسی، پاشنه کفش) به کار می رود

چوب شمشاد

 

از چوب های بسیار سخت، متراکم و سنگین و بادوام که در ساخت صنایع دستی و ادوات مهندسی لوازم خانگی کاربرد دارد

ماهون

چوبی نیمه سخت و نیمه مستحکم با سنگینی متوسط که از آن برای ساخت مبلمان گران قیمت استفاده می شود. از جمله زیباترین چوب های جهان است.

سرخدار

درباره ی چوب

چوبی سخت و سنگین و مقاوم در برابر حشرات که در منبت کاری، قایق سازی و مصنوعات تزئینی کاربرد دارند

 

تولید درب ضد سرقت در کرج%بهترین درب ضد سرقت در کرج%ترنم

توسط 19 فوریه 2022

صنایع چوبی ترنم با بیش از 3 دهه تجربه در زمینه تولید درب ضد سرقت در کرج، واردات درب ضد سرقت ترک در کرج و عرضه در استان البرز و کرج در خدمت همشهریان عزیز کرجی بوده ایم.

چرا ضنایع چوبی ترنم ؟

در ابتدا میخواهم شما را با فعالیت این گروه آشنا کنم . این گروه متشکل از جندین جوان متخصص ایرانی که عمده فعالیتشان در زمینه درب ضدسرقت در کرج و تهران بوده و در زمینه تولید و نصب انواع کابینت ام دی اف در کرج، کابینت های گلاس در کرج،کابینت ممبران در کرج نیز فعالیت گسترده دارد.

از دلایلی که میتوان صنایع چوبی ترنم را با رقبا متمایز کرد میتوان به نکات ذیل اشاره کرد

1- استفاده از مواد اولیه باکیفیت و در نتیجه خروجی با کیفیت و با ضمانت

2-وارد کننده درب های ضد سرقت ترک در کرج و حذف واسطه ها

3- ارتباط مستقیم با مشتریان و خدمات پس از فروش گسترده

4-فروش اقساطی درب ضدسرقت 3 ماهه، 8 ماهه، 12 ماهه، 18 ماهه و 24 ماهه حتی بدون پیش پرداخت

5-فروش اقساطی کابینت تا 24 ماه

6-بهره مندی از کارشناسان مجرب

 

آنچه باید در مورد درب دولنگه بدانید

توسط 26 سپتامبر 2021

درب ضدسرقت در کرج

در این محتوا تلاش کردیم تا اطلاعات جامع و کاملی را در ارتباط با درب دو لنگه ضد سرقت، ابعاد و قیمت درب دو لنگه در اختیار شما عزیزان قراردهیم تا در هنگام خرید و انتخاب خود دچار مشکل نشوید.

نگاهی به گذشته!

در بازار درب های ضد سرقت  بزرگ ترین مشکل بیشتر خریدارانی که برای خرید و تعویض اقدام می کنند، درب دو لنگه قدیمی آن ها می باشد چرا که این عزیزان دیگر از سبک قدیمی و نسبتا بزرگ خود خسته و اصطلاحا زده شده اند.

ابعاد درب ضد سرقت دو لنگه

انواع درب دو لنگه

در بازار انواع این درب ها به دو دسته تقسیم بندی می شود:

1-درب ضدسرقت لابی

2-درب ضدسرقت آپارتمان (واحد)

اما این دسته بندی چه تفاوتی را در انتخاب و ابعاد ایجاد می کند؟

1-درب لابی

درب لابی ضد سرقت در سال های گذشته و امروز، عموما به صورت دو لنگه طراحی و اجرا می شوند.

درب هایی که در بازار به عنوان درب ضدسرقت شناخته می شوند عموما کلمه ضدسرقت آن ها اضافی و بی جا می باشد.

بیشتر تولید کنندگان عموما به دلیل ابعاد نسبتا بزرگ و کم اهمیت بودن درب لابی در میزان امنیت هر خانه و خانواده، از به کار بردن ساختار مناسب و واقعی در زیرسازی و استراکچر درب دو لنگه امتناع می کنند.

اما در واقعیت، درب لابی در میزان امنیت ساختمان کم اهمیت بوده و تاثیر قابل توجهی ندارد؟

درب لابی ضد سرقت
درب لابی ضد سرقت

نگاهی نو به تولید

مجموعه ما به عنوان یک تولید کننده ایرانی بازار کشورمان، اقدام به تولید درب ضد سرقت دو لنگه با زیرسازی و استراکچر منحصر به فرد کرده است.

زیرسازی و استراکچر درب های ضد سرقت لابی و آپارتمانی ما هیچ تفاوتی با یکدیگر نداشته و تمامی چارچوب ها و ساختار این درب ها از ورق آهن 2 میلی متری، فوم پلی یورتان و دیگر موارد خاص و منحصر به فرد است.

متفاوت و متنوع

اگر کمی دقیق تر به بازار درب های ضد سرقت و خانه های تازه ساخت امروزی نگاه کنیم متوجه می شویم که اکثر درب های ضد سرقت لابی، چوبی و مشابه یکدیگر هستند و کمتر تنوعی در میان آن ها می توان پیدا کرد.

اما در این شرکت از آن جایی که شما با تولید کننده درب ایرانی به صورت مستقیم در ارتباط هستید، امکان تولید انواع طرح، رنگ، چارچوب و یراق آلات امکان پذیر است.

حق انتخاب تا کجا؟

دست شما آنچنان باز است که می توانید برای قفل ضد سرقت درب خود که عموما از یراق تک قفل استفاده می کنند، قفل درب کاله را سفارش دهید تا امنیت ورودی ساختمان خود را آنگونه که دوست دارید افزایش دهید.

قفل درب ضد سرقت کاله

2-درب آپارتمان (واحد)

بررسی درب ضدسرقت ورودی خانه یا محل کار شما با درب لابی کاملا متفاوت است، چرا که دست شما در انتخاب ابعاد درب دو لنگه باز است.

راه اولی که پیش پای شماست حفظ درب قبلی با همان ابعاد و تبدیل آن به ضدسرقت است.

شما خریدار محترم می توانید براساس سلیقه شخصیتان درب قبلیتان را حفظ کنید و تنها شکل ظاهری، چارچوب و یراق آلات آن را تغییر دهید و در اساس ابعاد آن تغییری ایجاد نکنید.

درب لابی ضد سرقت
درب لابی ضد سرقت
راه حل بهتر

راه دوم راهی است که مانند آب سردی، خریداران را آرام می کند.

همان طور که در ابتدای این محتوا اشاره کردیم اکثر خریداران به دنبال تغییر ابعاد درب دو لنگه خود هستند.

شما خریداران محترم می توانید به راحتی خوردن یک لیوان آب، درب قدیمی خود را به درب ضدسرقت تک لنگه تبدیل کنید.

با انتخاب راه دوم، نصاب، چارچوب درب ضد سرقت را از یک سمت روی چارچوب قبلی ایمن سازی می کند و سپس سمت دیگر چارچوب را با آجر، سیمان و گچ پر می کند. به همین سادگی

توجه داشته باشید که امکان انتخاب ابعاد دلخواه برای یک درب، تنها در شرکت ما امکان پذیر است چرا که در این شرکت تمامی محصولات به صورت سفارشی تولید و اجرا می شود.

قیمت درب دو لنگه

قیمت درب دو لنگه از آن جهت که ابعاد بزرگ تری نسبت به درب تک لنگه دارد، قیمت بالاتری دارد.

قیمتش در بازار ایران حدودا  2.5  برابر قیمت درب تک لنگه است که این موضوع نیز از جمله مهم ترین دلایلی است که خریداران به دنبال تغییر درب قدیمی خود به درب معمولی (تک لنگه) هستند.

مقالات مرتبط

نکاتی که در هنگام خرید درب ضد سرقت باید اطلاع داشت

توسط 2 جولای 2021

موقع خرید درب ضد سرقت به چه نکاتی باید توجه کرد

درب ضد سرقت قسطی در کرج%درب ضد سرقت در کرج

هدف تمامی خریداران درب های ضد سرقت در وهله اول امنیت درب ضد سرقت است. شرکت های سازنده تلاش می کنند درب های ضد سرقتی بسازند که درحین داشتن امنیت فوق العاده بالاتری نسبت به درب های معمولی دارای ظاهری زیبا و همچنین متنوع و کاربردی باشند، اما برای خرید درب ضد سرقت با استانداردهای روز جهانی باید به چند نکته توجه نمود تا درب ضد سرقت خریداری شده واقعا درب ضد سرقت باشد و نه طرحی از آن!

درب ضد سرقت در کرج

در زیر به این نکات اشاره می کنیم:
1-ضخامت و جنس چهار چوب درب ضد سرقت: در هنگام خرید چهارچوب درب ضد سرقت که اولین مرحله از خرید درب های ضد سرقت به شمار میرود باید بسیار دقت نمود زیرا در صورتیکه جنس چهارچوب با کیفیت نباشد باعث بروز مشکلات زیادی در هنگام نصب لنگه درب ضد سرقت و همچنین در هنگام استفاده میشود. جنس چهار چوب درب ضد سرقت باید از فلزی با آلیاژ خوب باشد و همچنین در محل اتصال ورق ها جوش به صورت مقطعی و جزئی نباشد و جوش به صورت کامل در تمامی قسمت ها وجود داشته باشد و همچنین بهتر است نوع جوش از جوش co2 باشد.
2-لولای درب ضد سرقت: درب ضد سرقت به دلیل وزن بالایی که دارد بایستی بر روی بیش از دو لولا نصب شود که باید به این نکته هم در هنگام خرید دقت نمود همچنین استفاده از لولاهای بلبرینگ دار بسیار بهتر میباشد.
3-جنس رویه یا لایه بیرونی درب ضد سرقت: درست است که رویه بیشتر به سلیقه ی اقراد بستکی دارد اما یک نکته بسیار حائز اهمیت است که جنس رویه باید با محلی که قرار است درب ضد سرقت در آن نصب شود همخوانی داشته باشد به طور مثال جنس رویه اگر از MDF باشد دارای براقیت بیشتری نسبت به رویه ای از جنس pvc میباشد اما اگر محل مورد نظر افتاب خور باشد و یا رفت و امد وسایل زیاد باشد استفاده از رویه MDF اشتباه است زیرا دارای مقاوت کمتری در مقابل افتاب بوده و ضد خش نمی باشد.
4-ابزار یراق: ابزار یراق استفاده شده در درب ضد سرقت بسیار مهم می باشد و باید به آنها دقت نمود دستگیره ها بهتر است از جنس استیل باشد و همچنین قفل استفاده شده بر روی درب از شرکت کاله ترکیه باشد که در جهان رتبه اول رعایت استاندارد های جهانی را دارد و ساخت و کپی برداری از کلید آنها بسیار دشوار و در مواردی غیر ممکن است.جنس چشمی و همچنین قفل شب بند درب ضد سرقت نیز چک شود که از اجناس مزغوب باشد نه متفرقه.
5-در صورتیکه در محلی که قرار است درب ضد سرقت را نصب نمایید احتیاج به امنیت بالاتری دارین میتوانین از وسایل امنیتی جانبی که بر روی این درب ها نصب میشوند استفاده نموده و درب ضد سرقت متناسب با آن را سفارش دهید.
6-و در پایان توجه به این امر ضروری است که در میان دو رویه درب ضد سرقت ورق فولادی به کار رفته باشد و تهی از ورق نباشد و یا حتی با هرچیز دیگری جز ورق پر نشده باشد زیرا که در صورت رعایت نمودن تمام نکات ورق در میان دو رویه اصلی ترین رکن ضد سرقت بودن درب های ضد سرقت است.

درب ضد سرقت ایرانی، ترکی و چینی

دلیل قرار گیری درب ضد سرقت ایرانی و ترکیه ای در یک ردیف آن است که در اصل هردو نوع این این درب ها از جنس درب ضد سرقت ترکیه ای میباشد و تفاوت آن در محل مونتاژ درب های ضد سرقت میباشد که در ایران یا در ترکیه مونتاژ شوند از این رو درب های ضدسرقت ایرانی و ترکیه ای را با هم مورد بررسی و تجزیه تحلیل قرار میدهند.
معمولا چهارچوب درب ضد سرقت ترکیه ای دارای عمقی به طول 17 سانتی متر میباشد که در ساخت آن از ورق هایی با ضخامت بیش از 2/1 میلی متر استفاده میشود و لنگه درب ضد سرقت دارای عرض داخلی 9 سانتی متر میباشد همچنین جنس ورق داخلی درب ضد سرقت که در میان دو رویه قرار گرفته است در بعضی از گونه درب ها از ورق استیل کامل و یکپارچه و در برخی دیگر از ورق های آهنی ساخته شده است
پاشنه درب نیز از ورق استیل میباشد که ضد زنگ زدگی و پوسیدگی میباشد.
اندازه های چهارچوب و لنگه درب ضد سرقت در انواع و اقسام مختلفی تولید شده است تا نیاز مشتریان خود را پوشش دهد
درب ضد سرقت ترکیه ای به گونه ای ساخته شده است که از چهار عدد لولا برای نصب لنگه درب ضد سرقت بر روی چهار چوب استفاده میشود که این لولا ها قابلیت تنظیم و ریگلاژ شدن را نیز دارا میباشند و بر روی این درب ها هم چشمی و هم قفل شب بند برای اسایش بیشتر خریداران درب ضد سرقت ترکیه ای فراهم شده است
در اکثر درب های ضد سرقت ترک سیستم قفل شوندگی درب ضد سرقت بر روی چهار چوب بدین صورت است که پس از چرخاندن کلید در قفل درب ضد سرقت به طور همزمان و با هم تعداد هشت عدد زبانه از دو جهت درب ضد سرقت وارد چهارچوب میشوند و درب قفل میشود.
تعداد کلید هایی که بر روی درب ضد سرقت ترکیه ای گذاشته می شود به طور معمول تعداد هشت عدد می باشد که به دو دسته تقسیم میشوند تعدادی از این کلیدها به عنوان کلید فرعی یا همان کلید کارگری و تعدادی دیگر به عنوان کلید اصلی در هنگام خرید درب ضد سرقت به خریداران تحویل داده میشود که معمولا در درب های ضد سرقت ترکیه ای سه عدد کلید به عنوان کلید کارگری یا همان فرعی و پنج عدد به عنوان کلید های اصلی در نظر گرفته می شود لازم به ذکر است از در دسترس قرار گرفتن کلید های اصلی به دست افراد مترفقه باید جدا پرهیز نمود.

درب ضد سرقت چینی

معمولا چهارچوب درب ضد سرقت چینی دارای عمقی به طول 12 سانتی متر میباشد که در ساخت آن از ورق هایی با ضخامت بیش از 1 میلی متر استفاده میشود و لنگه درب ضد سرقت دارای عرض داخلی 7 سانتی متر میباشد همچنین جنس ورق داخلی درب ضد سرقت که در میان دو رویه قرار گرفته است در بعضی از گونه درب ها از ورق استیل کامل و یکپارچه و در برخی دیگر از ورق های آهنی ساخته شده است
درب های ضد سرقت چینی دارای تفاوت هایی در ظاهر با درب ضد سرقت ایرانی و ضد سرقت ترکیه ای می باشد که به عنوان نمونه میتوان به لولاهای درب های ضد سرقت اشاره نمود که در درب ضد سرقت چینی لولا به صورت مخفی می باشند که البته می توان آنها را ریگلاژ و تنطیم نمود
بر روی درب های ضد سرقت چینی معمولا علاوه بر قفل شب بند و چشمی یک عدد زنگ نیز نصب می باشد
در اکثر درب های ضد سرقت چینی سیستم قفل شوندگی درب ضد سرقت بر روی چهار چوب بدین صورت است که پس از چرخاندن کلید در قفل درب ضد سرقت چینی به طور همزمان و با هم تعداد معمولا سیزده عدد زبانه از هر چهار جهت درب ضد سرقت چینی وارد چهارچوب میشوند و درب قفل میشود.
تعداد کلید هایی که بر روی درب ضد سرقت چینی گذاشته می شود به طور معمول تعداد هفت عدد می باشد که به دو دسته تقسیم میشوند تعدادی از این کلیدها به عنوان کلید فرعی یا همان کلید کارگری و تعدادی دیگر به عنوان کلید اصلی در هنگام خرید درب ضد سرقت چینی به خریداران تحویل داده میشود که معمولا در درب های ضد سرقت چینی دو عدد کلید به عنوان کلید کارگری یا همان فرعی و پنج عدد به عنوان کلید های اصلی در نظر گرفته می شود لازم به ذکر است از در دسترس قرار گرفتن کلید های اصلی به دست افراد مترفقه باید جدا پرهیز نمود.

انواع قفل های درب ضد سرقت

قفل های درب ضد سرقت به دو نوع کلیدی و هوشمند تبدیل میشوند که نوع قفل درب ضد سرقت بستگی به نظر خریدار و همچنین محل استفاده درب ضد سرقت دارد.در این مقاله به چند مورد از این گونه قفل ها به صورت خلاصه اشاره مینماییم.
1-قفل های کلیدی: قفل های کلیدی درب ضد سرقت به صورت کامپیوتری میباشند و دارای دو نوع کلید اصلی و فرعی میباشند که به کلید های فرعی کلید کارگری نیز گفته میشود که تعداد کلید های اصلی و فرعی در درب های ضد سرقت ساخته شده توسط ترکیه و چین متفاوت میباشد.
2-قفل های هوشمند: قفل های هوشمند به قفل هایی گفته میشود که بر روی درب ضد سرقت نصب میشوند و احتیاج به کلید ندارند و با سیستم های مختفلی نظیر اثر انگشت و کارت عمل میکنند در تمامی این قفل های هوشمند منبع تغذیه در خود درب نصب شده ونیازی به برق ساختمان ندارند.

 

    سبد خرید